Skip to main content

група "Детелина"

В света на Джани Родари!

rodari 17На 22 октомври 2025 година малките читатели от група "Детелина" прекараха един вълшебен ден, посветен на книгите и въображението!
​Децата посетиха Народно читалище ,,Светлина- 1922" в с. Коняво, където се потопиха в уютната атмосфера на Библиотеката с детски отдел.
rodari 10​Посещението бе повод за отбелязване на 105 години от рождението на Джани Родари – любимия писател, който с лекота превръща всекидневието в приказка.
​Малчуганите бяха сърдечно посрещнати от екипа на читалището: библиотекарката Зоя Огнянова, читалищния секретар Десислава Борисова и кмета на с. Коняво – Мариана Александрова.
​Специален гост беше бабата на Дарето, която по увлекателен и вдъхновяващ начин запозна децата с богатото творчество на Джани Родари.
​Кулминацията на срещата беше, когато Дария и Благо – двама от малките таланти на групата – отправиха специален поздрав, като рецитираха стихчета от великия писател! Техните изпълнения донесоха радост и усмивки на всички присъстващи.
​Благодарим на домакините за топлия прием и за това, че направиха първите стъпки на децата в света на книгите толкова незабравими!

rodari-1
rodari-10
rodari-11
rodari-12
rodari-13
rodari-14
rodari-15
rodari-16
rodari-18
rodari-19
rodari-2
rodari-20
rodari-21
rodari-3
rodari-4
rodari-5
rodari-6
rodari-7
rodari-8
rodari-9